12. srpna 2017 – DEN 7/7 – Poslední soutěžní den, 4. sestavu odlétalo nejlepších 23 pilotů

Od rána se na obloze sice honily mraky, ale během dopoledne a brzkého odpoledne se od nich soutěžní box vyčistil a začalo se létat. Přáním všech bylo, aby 4. soutěžní sestavu – 3. tajnou – zvládlo alespoň 23 nejlepších pilotů. V takovém případě by se měnilo pořadí jen v této třiadvacítce, pro ostatní by platily výsledky po 3. programu.

A podařilo se, krátce po 14. hodině se spustilo soutěžní létání naplno. Jediným, kdo tzv. „nevzal počasí“ byl hned v úvodu ruský pilot Vladimir Kotelnikov, přistál a jury si nechala výšku oblačnosti ještě jednou přeměřit. Při přeměřovacím letu bylo už vše v pořádku, ale na obhajobu ruského reprezentanta musíme dodat, že po jeho startu se ještě několik chmurek mraků v soutěžním boxu nacházelo. Nicméně pak už šlo vše plynule a krátce po půl sedmé bylo dobojováno. Létalo se sice pod zamračenou oblohou a ve větších výškách komplikoval závodníkům situaci silnější vítr, ale všech 23 nejlepších pilotů, včetně dvou létajících dam, 4. program zvládlo.

Letový program mistrovství Evropy máme za sebou. Nenechte si ale ujít zítřejší Pohár Ivana Tučka ve freestyle, následné vyhlášení vítězů ME a Poháru Ivana Tučka a závěrečnou hodinovou airshow. Program naleznete ZDE.

Zatím neoficiální výsledky naleznete ZDE.