6. srpna 2017 – DEN 1/7 – První soutěžní den komplikovalo počasí, přesto má 21 pilotů 1. sestavu za sebou

6. srpna 2017 – DEN 1/7 – První soutěžní den komplikovalo počasí, přesto má 21 pilotů 1. sestavu za sebou

V sobotu 5. srpna večer bylo slavnostně zahájeno 10. FAI mistrovství světa v letecké akrobacii advanced v Chotěboři. V restauraci Panský dům na náměstí v Chotěboři proběhl i za účasti starosty města Chotěboř Tomáše Škaryda po slavnostní části zahajovací briefing s losováním pořadí pro první sestavu a deklarování figur pro druhou sestavu.

V neděli 6. srpna panovalo v Chotěboři špatné počasí s drobnými přeháňkami a především nízkými základnami oblačnosti, které neumožňovalo soutěžní létání. Počasí se ale postupně vylepšovalo a na poledním briefingu zavelel ředitel soutěže Vladimír Machula začít vše připravovat na soutěžní létání. Dá se očekávat, že prvních deset pilotů dnes svou sestavu absolvuje.

A skutečně, po zaletění soutěžního boxu dvojící warm-up pilotů Čechem Markem Hykou a Rusem Mikhailem Mamistovem se těsně před 15. hodinou rozjelo létání na plno. Pod zamračenou oblohou v poměrně chladném počasí se do večera podařilo odlétat první sestavu 21 pilotům. Do soutěže se zatím nezapojil nikdo z českých reprezentantů.

Mistrovství Evropy pokračuje zítra druhým dnem, soutěžní lety začnou v 9 hodin ráno.

Výsledky jsou průběžně zveřejňovány ZDE.