8. srpna 2017 – DEN 3/7 – Silný vítr neumožnil ani jeden soutěžní let

Už v noci začalo v Chotěboři foukat a foukalo i celé dopoledne. Přestože bylo slunečno, problémem mohla být i nízká kupovitá oblačnost.

Časy rozhodnutí o osudu dne se během dne posouvaly. Ve 14 hodin se dalo předpokládat, že po měření v 16:30 ředitel soutěže Vladimír Machula soutěžní den zruší. Vítr se totiž neutišoval a než se soutěžní lety rozjedou, je nutné postavit stanoviště rozhodčích a vyslat do vzduchu warm-up pilota. To zabere minimálně hodinu. Pro platné mistrovství je sice nutné odlétat minimálně dvě disciplíny, což se 100% podaří, všichni si ale přejí nejlépe alespoň čtyři.

13 metrů za vteřinu v 500 metrech nad letištěm v 16:30 rozhoduje o tom, že dnešní den je zrušen. Limit síly větru pro leteckou akrobacii je 10, v krajním případě 12 metrů za sekundu. Soutěžní den je zrušen, ale nevadí, český večer v letištním stanu s grilovaným selátkem a českou reprezentací v roli číšníků může začít o něco dříve. Alespoň budou všichni hosté čerství na zítřejší, doufejme dlouhý letový den. Létat bychom měli začít v 9:00.

Podívejte se alespoň na sestřih ze včerejška:

Výsledky jsou průběžně zveřejňovány ZDE.