Představujeme národní týmy: Holandsko

Termín mistrovství se blíží.

Většina závodníků a členů jejich týmů se již registrovala, tréninkové časy na příští týden jsou rozděleny a organizační tým začíná pracovat na plné obrátky. Zbývá jen objednat pěkné počasí.

V předstihu se budeme snažit představit alespoň některé týmy v pořadí tak jak posílají kompletní údaje.
Jako první vám představujeme holandský tým.
Ze země tulipánů přiletí dva piloti – Martijn Kersten a Ringo Massa.

Martijn pracuje jako instruktor létání pro nové piloty holandského vojenského letectva (Dutch Air Force). Trénuje nováčky na letounu Pilastus PC-7 a navíc pracuje ještě jako civilní učitel létání takže lze říci že létání je jeho život. Je mu 34 let a přestože se již zúčastnil několika lokální ch soutěží tak tento šampionát je jeho první velkou mezinárodní soutěží . Držme tomuto sympaťákovi palce ať se mu daří.


Martijn Kersten

Ringo je v civilu kapitánem Boeingu 737 společnosti KLM (Royal Dutch Airlines) . Je mu 42 let a je otcem dvou dospívajících dcer. EAAC 2017 je jeho druhou mezinárodní soutěží pořádanou FAI/CIVA – soutěžil na WAAC 2010.


Ringo Massa

Oba létají na stroji Extra 300S imatrikulační značky D-EXML. Jejich domovským letištěm je Lelystad Airport . Město Lelystad má jednu zajímavost – bylo vybudováno na odvodněné ploše a je cca 3m pod úrovní mořské hladiny.