Nejkrásnější hvězdy budou zářit nad Chotěboří

Také patříte k těm, kteří si v pátek 3.března nesáhli na hvězdu? V Kavárně Chotěboř to možné bylo. Akce, kterou pořádal Aeroklub Chotěboř a kterou personálně skvěle podpořil tým Kavárny vedený paní Janou Fialovou a panem Jindřichem Pospíchalem, se zúčastnla řada zajímavých lidí.

V první části večera se setkali přátelé a potenciální sponzoři dvou sportovních super akcí, které v létě rozzáří nebe nad Chotěboří s organizačním týmem Aeroklubu Chotěboř, prezidentem Českého Aeroklubu panem Ing. Machulou a členem sportovní jury známým akrobatem a rozhodčím akrosoutěží panem Durasem. V druhé, veřejné části večera, zářila hvězda první velikosti – Martin Šonka, čerstvý vítěz prvního letošního závodu serie Red Bull Air Race v Abú Dhabí.

Hvězdný kolotoč vypukne nad letištěm v Počátkách 5. srpna, kdy bude oficiálně zahájeno Mistrovství Evropy v letecké akrobacii – EAAC 2017– Europe Advanced Aerobatic Championship.

Záštitu této akce přijal premiér ČR pan Mgr. Bohuslav Sobotka.

Této nejsilněji obsazované soutěžní kategorie se zúčastní cca 50 – 60 pilotů, takže v srpnu budou vidět na obloze nejen Perseidy, ale i akrobatický výkvět Evropy. Mistrovství Evropy v této kategorii je prestižní záležitostí a pro vítěze může být vstupenkou třeba i do Red Bull teamu.

Mistrovství EAAC 2017 je mediálně velmi zajímavé i díky tomu, že závodníky doprovází početné týmy včetně vlastních zpravodajů, soutěž je pod dohledem nejen mezinárodních rozhodčích, ale i Mezinárodní letecké federace FAI, která tuto soutěž Aeroklubu Chotěboř přidělila v silné konkurenci několika evropských zemí. Mistrovství Evropy vyvrcholí v neděli 13. srpna nejen dekorováním vítězů, ale i prvním ročníkem nové soutěže – Pohárem Ivana Tučka v divácky atraktivním freestylu. Ivana Tučka netřeba představovat, jeho jméno je nerozlučně spjato s českou akrobatickou školou, několikrát byl Mistrem ČR, v roce 1978 se stal i Mistrem světa v letecké akrobacii.

Druhou akcí je Otevřené mistrovství České republiky v akrobacii letounů ve všech čtyřech soutěžních kategoriích – Sportsman, Intermediate, Advanced a Unlimited ve dnech 15. – 17. června. Soutěže, která je jakýmsi předzávodem Mistrovství Evropy, se zúčastní nejlepší čeští akrobaté v čele s Martinem Šonkou který by si rád sáhl po mistrovském titulu.

Tato soutěž vyvrcholí v neděli 18. června tradiční Airshow Chotěboř, kde návštěvníci kromě již tradičně nabitého programu pro děti i dospělé, uvidí i exhibici vítězů mistrovství a zcela jistě nebude chybět freestyle show Martina Šonky.

Pro sponzory jsou obě akce ideální možností efektivní prezentace nejen v Čechách ale i v Evropě.

Přidejte se i Vy a buďte součástí týmu, který organizuje největší sportovní akce v kraji Vysočina a přivede letecké hvězdy nad Chotěboř!

Pokud v přiložených materiálech nenajdete dostatek informací, kontaktujte přímo organizátory – web@akchotebor.cz , info@airshowchotebor.cz nebo na tel. 602 737 215

Ke stažení:
Média plán
Prezentace pro partnery

Úvodní video EAAC 2017